OliOla organic beauty

Příběh této kouzelné oázy zdraví a přírodní krásy se odehrává v pražských Strašnicích. Energická paní majitelka mě oslovila se svým záměrem vybudovat čistě přírodní salon krásy, který nejlépe vystihují její následující slova:

"Chtěla jsem oázu klidu, nic velkého, místo, kde se budou potkávat lidé, kde bude kus přírody a kde se člověk může zastavit, vydechnout, odpočinout si a odejít sebevědomý s úsměvem na tváři. A protože myslím ekologicky, mám ráda bylinky a krásu a ráda komunikuji s lidmi, založila jsem studio krásy. Eko, bio, přírodní, organické studio krásy. Ať ho nazvu kterýmkoliv přívlastkem, filosofie bude pořád stejná. Vystupuje z davu a ke slovům krása a relax přidává hodnotu příroda, zdraví a ekologie."

Zadání pro mne bylo jednoznačné - navrhnout interiér, který bude zcela v souladu s výše uvedenou filosofií. Minimalistický, elegantní, s maximálním důrazem na použití přírodních prvků a komfort klientů. Zkrátka úžasný projekt.

Celý prostor jsem pojala v kombinaci tmavých barev, které prostoru dodávají eleganci a příjemnou atmosféru spa rituálů a přírodní materiály, jež dokonale odrážejí filosofii salonu.

Protože bylo potřeba na poměrně limitovaný prostor dostat co nejvíce míst pro jednotlivé procedury a při tom klást důraz na soukromí jednotlivých klientek, veškerý nábytek vznikal na míru na základě autorského návrhu. Za největší prostorové kouzlo považuji vybudování vestavěného patra, na kterém se skrývá oddělený prostor pro masáže a kosmetické spa procedury. Od ostatních částí salonu je oddělen černým sklem, aby prostor zachoval svou vzdušnost. Vstupní část podia nám zároveň umožnila vytvořit soukromý koutek pro pedikůru. Prostor pod patrem jsme využili jako úložný a skladovací prostor, který je přístupný ze zázemí pro zaměstnance.

Srdcem celého prostoru je recepční pult, kterému dominuje nádherná historická pokladna a pomyslná koruna salonu - ikonické světlo Zettel od Ingo Maurera, které paní majitelka pojala jako svůj osobní "chodník slávy", plný přání a autogramů od významných osobností.

A protože dokonalost se skrývá v detailu, celým prostorem se prolínají přírodní doplňky z mechu, březových větví a sušených rostlin. Pokud salon navštívíte, získá si vás úžasná atmosféra plná bylinek a vonných esencí. Oli Ola je pro mne místem, kde se potkal design tvořený srdcem s něhou a laskavou péčí. Čas zde přestává existovat a vy se jen necháváte hýčkat a rozmazlovat v kouzelném prostředí.